Hikayemiz

Coni ve Co nasıl bugüne geldi? 

Coni ve Co Mudanya’da bir köy evinde yaşıyorlardı. Coni ve Co çok iyi arkadaş olmakla beraber ikiside çok meraklılardı, birbirleriyle her zaman hayallerini paylaşırlardı. Co’nun hayali üniversiteye girip robot mühendisi olduktan sonra yarattığı robotlar sayesinde gezegenleri keşfetmekti. Coni’nin hayali ise yapay zeka üzerine doktora yapıp tıp dünyasını değiştirmekti. 

Coni ve Co her gün arkadaşlarıyla beraber futbol, basketbol ve bilgisayar oyunları oynarlardı. Ancak bir gün Co sokakta kendini oyuna çok kaptırıp kaybolunca, Coni ile yolları ayrıldı. 

Bütün gençliğini Co’nun peşinde koşarak geçiren Coni çok üzülerek hayatına devam eder. Hayallerinin peşinden koşan Coni İstanbul’a gelip üniversitede eğitimine başlar. Eğitim hayatında çok başarılı olan Coni katıldığı teknoloji yarışmalarında elektrikli araba yarışmasını bile kazanır. Bir gün karnı acıkan Coni Arnavutköy’de çıtır bir yemek arayışına çıkar. Yeterince çıtır bir yemek bulamayan Coni bütün sokakları gezerken bir kafede Co ile karşılaşır. 

Senelerdir kaybolan arkadaşını gören Co, Coni’ye merakla sorar ne yapıyorsun buralarda diye. Coni de hayal ettiği çıtır dükkanı İstanbul’da her yerde aradığını fakat bulamadığını anlatır. Karşılaştıkları kırmızı kafenin sahibi, Coni ve Co’nun hikayelerine kulak misafiri olur ve çok duygulanır, “Ben zaten emekli olacağım, siz gelin bu kafeyi çıtır dükkan yapın“ der. Ve Coni ve Co Çıtır Dükkan doğar.